Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A mesterképzések közül első helyen idén a pszichológia szakot jelölték meg a legtöbben (852 jelentkező), a második legnépszerűbb szak pedig a vezetés és szervezés (496 jelentkező) volt. Mutatjuk milyen ponthatárokat kellett elérnie az ide jelentkezőknek.
Alig több, mint két hét van hátra az idei ponthatárhúzásig. Viszont nem csak azok izgulhatnak július 21-én, akik alapképzésre jelentkeztek, hiszen a jövendőbeli mesterszakosoknak is aznap húznak ponthatárt. Mutatjuk, hogy mik a legnépszerűbb mesterképzések az idei felvételin.
A legfrissebb felvételi statisztikák szerint a 2021 februárjában induló egyetemi, főiskolai képzésekre közel 6500-an jelentkeztek. Mutatjuk, hogy ebből mennyien felvételiztek mesterre, illetve azt is, melyik volt a tíz legnépszerűbb képzés.
Arról már többször is írtunk, hogy 17 571-en jelentkeztek a 2020-as felvételin valamilyen mesterképzésre, azóta pedig az is kiderült, hogy ebből 13 361 hallgató kezdheti meg a mesteres tanulmányait szeptembertől - ami 8 százalékkal több a tavaly felvettek számánál. Most egy összesített táblázatban megnézhetitek, hogy hány diák tanulhat tovább idén a legnépszerűbb mesterszakokon.
Holnap éjfélig lehet még jelentkezni egyetemre, főiskolára pótfelvételi eljárással. Korábban már összegyűjtöttük, hogy mennyibe kerülnek a legnépszerűbb alapképzések, most a mesterképzéseket néztük meg. Még van remény, hiszen akadnak államilag támogatott helyek is.
Pszichológia, vezetés és szervezés, kommunikáció- és médiatudomány: ezekre a mesterképzési szakokra szerzett nappali tagozatos, állami ösztöndíjas férőhelyet a legtöbb jelentkező.
Melyik mesterszakra jelentkeztek a legtöbben a 2018-as felvételin? Melyik tíz szak a legnépszerűbb, és ezeket hányan jelölték meg első helyen? Utánajártunk.
A ponthatárhúzáskor, július 23-án dől el, ki jut be egyetemre, főiskolára 2015-ben. Megnéztük, mely mesterszakokra jelentkeztek a legtöbben. Íme, a lista.
Vezetés és szervezés, pénzügy, nemzetközi tanulmányok - a legnépszerűbb mesterképzések listája az idén senkinek nem okozhatott meglepetést, az elmúlt években is ezekre az MSc-szakokra jelentkezett a legtöbb hallgató. Van olyan szak, amelynek az államilag támogatott formáját négyszer többen jelölték meg, mint ahányan tavaly ösztöndíjas helyet szereztek.
Milyen szakokra lesz a legnehezebb bekerülni a 2014-es felvételin? Itt vannak a legnépszerűbb alap-, mester- és osztatlan szakok, valamint felsőoktatási szakképzések.
Nyilvánosságra hozta a 2014-es keresztféléves felvételi statisztikáit az Educatio Nonprofit Kft. Milyen mesterképzésre jelentkeztek a legtöbben? Hol lesz a legnagyobb a verseny az állami ösztöndíjas helyekért?
Gazdálkodási és menedzsment, gépészmérnöki, jog, tanári, vezetés és szervezés, pénzügy - ezek a legnépszerűbb alap-, osztatlan és mesterszakok a 2013-as felvételin. Íme, azoknak a képzéseknek a listája, amelyek a legtöbb jelentkezőt vonzották az idén.
95 ezren jelentkeztek idén egyetemre-főiskolára: 64 ezren alapszakot, 8500-an osztatlan képzést, 3500-an felsőoktatási szakképzést, majdnem 19 ezren pedig mesterképzést jelöltek meg a felvételi lapon. Tizenhét éve nem volt ilyen kevés felvételiző.